Адвокат Микола Полозов розповів про стратегію звільнення військовополонених моряків

Про це розповів адвокат у Міжнародному трибуналі з морського права, де розглядати справу захоплених Росією українських військових моряків, передає «Еспресо.TV».

«Ситуаційна експертиза, фактично цією експертизою слідство намагається підмінити рішення суду, оскільки експертам пропонується оцінювати докази і обговорювати правову сторону питання, що неприпустимо. Природно, усі наші адвокати заперечували проти призначення та проведення цієї експертизи», – заявив Полозов.

Адвокат зазначив, що у другій половині травня відбудеться слухання апеляційної інстанції на продовження запобіжних заходів за тими скаргами, які були подані адвокатами у квітні.

«Ми очікуємо, що в другій половині травня відбудеться ознайомлення військовополонених та їхніх адвокатів зі вже призначеними експертизами та проведеними. Тобто результати експертиз нам повинні показати», – сказав Полозов.

Він також сказав, що до військовополонених моряків не пускають українських медиків і навіть із великими труднощами вдалося в березні вивезти поранених на обстеження до цивільної лікарні.

Полозов розповів, що до цього до них застосовували тільки тюремну медицину, яка виглядала і виконувалася так, що більше завдавала шкоди військовополоненим, ніж приносила якусь користь.

За його словами, стратегія звільнення захоплених моряків передбачає різні інстанції, методи та підходи. Адвокати будуть використовувати юридичний інструментарій, політичний і дипломатичні методи.

Додамо, що у Міжнародному трибуналі завершилися слухання щодо справи полонених моряків.