Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані отримав 500 тисяч доларів за роботу, яку він виконав для компанії українсько-американського бізнесмена Льва Парнаса, якого заарештували у США минулого тижня за фінансування виборчих кампаній.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що бізнесмен Лев Парнас є близьким соратником Джуліані й був залучений у його намагання сприяти початку розслідування щодо Джо Байдена, який є потенційно головним конкурентом Дональда Трампа на президентських виборах у США в 2020 році.

Джуліані розповів, що компанія Парнаса попросила про його допомогу приблизно у серпні минулого року. Джуліані розповів, що його наймали для консультацій компанії Fraud Guarantee щодо юридичних консультацій з регуляторних питань.

Гроші Джуліані надійшли двома виплатами упродовж кількох тижнів. Дати виплат адвокат Трампа не повідомив, однак сказав, що більшість справ, якими він займався, були завершені у 2018 році.

Джуліані впевнений, що гроші, які він отримував, були з джерела всередині країни, однак він не сказав, звідки вони беруться. За його словами, джерело грошей не є сумнівним. Також Джуліані не сказав, чи ці гроші були виплачені компанією Fraud Guarantee, чи з іншого джерела.

«Гроші не надходили від іноземців. Я можу це виключити на 100%», — сказав він в інтерв’ю Reuters.

Нещодавно стало відомо, що федеральні прокурори «вивчають взаємодію Джуліані» з Парнасом та іншим соратником Джуліані, Ігорем Фруманом, якого також звинувачували у фінансуванні виборчих кампаній.

Згідно з обвинувальним висновком прокуратури США, невідомий російський підприємець домовлявся про те, щоб на рахунки в закордонних банках, які контролюються Фруманом, у вересні та жовтні 2018 року було передано 500 000 доларів. Ці гроші частково використовували Фруман, Парнас та ще двоє чоловіків, які, за версію обвинувачення, отримали вплив на американських політиків та кандидатів, йдеться в повідомленні обвинувачення.

Нагадаємо, у США проти адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані ведеться розслідування про лобізм.

Президент США Дональд Трамп встав на захист свого адвоката Рудольфа Джуліані після того, як в ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що прокурори розслідують можливе порушення колишнім мером Нью-Йорка законів про лобіювання під час його діяльності в Україні.