Конкурсна комісія ДБР не виявила у Олександра Бабікова, якого називають адвокатом президента-втікача України Віктора Януковича, конфлікту інтересів для призначення заступником голови ДБР.

Про це повідомляє Голос Америки.

Як зазначається, Олександр Бабіков працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Віктора Януковича. Його готують призначити заступником голови ДБР, проте про призначення ще не оголосили.

Голова ДБР Ірина Венедиктова підтвердила, що саме Бабіков обійме цю посаду. Вона про це повідомилапід час зустрічі 14 січня з родичами загиблих на Майдані.

"Адвокат пов’язаний своєю позицією, яку він формував і відстоював, на якій наполягав, представляючи і захищаючи інтереси свого клієнта. І якщо адвокат підозрюваного стає керівником слідчих, які розслідують цю справу, то це прямий конфлікт інтересів" — прокоментувала адвокат сімей Небесної сотні Євгенія Закревська.

В організації Родини Героїв Небесної сотні не вірять в те, що Бабіков буде об'єктивним.

«Якщо Бабіков захищав інтереси Януковича, який розстріляв Небесну сотню, то як можна зараз довірити йому захищати інтереси Майдану?" — заявив член організації Володимир Голоднюк.

Він назвав призначення Бабікова відповідальним за розслідування розстрілів на Майдані "плювком в обличчя тим, хто втратив своїх рідних". "Це наруга над пам’яттю загиблих на Майдані", — додав Голоднюк.

Нагадаємо, ДБР спіймало чиновника Державного космічного агентства на хабарі.