Ініціаторами такого рішення є  парламентарі-свободівці. Загалом же під документом підписалося 19 народних депутатів із різних фракцій та груп, повідомила прес-служба ВО «Свобода».

Заступник Голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народний депутат України Андрій Іллєнко, який є доповідачем щодо цього проекту парламентської постанови, зазначає, що називати головні повітряні ворота країни іменами видатних державних діячів – це світова традиція. Зокрема, він наводить приклади країн, де летовищам присвоєно імена відомих постатей: у Франції – Шарля де Голля, у США – Джона Кеннеді, в Туреччині – Мустафи Кемаля Ататюрка, в Чехії – Вацлава Гавела, в Ізраїлі – Давида Бен-Гуріона тощо.

«Гетьман Іван Мазепа – ключова постать української історії, великий державник, найвизначніший меценат своєї епохи. Покровитель науки, освіти і культури. Сучасний вигляд Софійського собору, Києво-Печерська Лавра, десятки церков по всій Гетьманщині, Києво-Могилянська академія – до цього всього доклалася його рука. Борець за самостійність України, він присвятив своє життя побудові соборної та суверенної Української держави. Мазепа виступив проти московського імперського наступу на Україну, за що був проклятий Москвою, але став національним героєм України.

Іван Мазепа – герой європейської культури. Його ім'я відоме світу завдяки таким класикам світової культури, як Джордж Байрон, Віктор Гюго, Ференц Ліст, Ежен Делакруа, Юліуш Словацький та багато інших», – наголосив народний депутат.

Водночас націоналіст зазначив, що присвоєння імені Гетьмана головному аеропорту України – це важливий символічний крок, який зміцнить авторитет української держави, зокрема й на міжнародній арені, адже ім’я Івана Мазепи відомо далеко за межами України.