Ще сімом військовослужбовцям Російської Федерації повідомили про підозру у веденні агресивної війни за таран українських суден "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" у Керченській протоці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

"16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, сімом військовослужбовцям РФ", — зазначили у прокуратурі.

Зокрема, про підозру у ведені агресивної війни повідомили "генерал-полковнику О. Дворнікову — командувачу військами Південного військового округу РФ, віце-адміралу О. Моїсеєву — командувачу Чорноморського флоту РФ, а також п'ятьом військовослужбовцям-прикордонникам ФСБ РФ по "республіці Крим".

Зазначається, що за два дні після нападу на українські судна, 27 листопада 2018 року, військова прокуратура повідомила про підозру вісьмом військовослужбовцям РФ.

Зокрема, "контр-адміралу С. Станкевичу, віце-адміралу Г. Мєдвєдєву, капітану 1-го рангу Р. Ромашкіну, капітану 1-го рангу А. Шеіну, капітану 2-го рангу О. Шатохіну, капітану 2-го рангу О. Саляєву, капітану 3-го рангу А. Шипіцину, капітану 3-го рангу С. Щербакову".

"Розслідування встановило, що всі 15 військовослужбовців РФ, яким уже повідомили про підозру, причетні до ведення агресивної війни", — йдеться в повідомленні.

Підозрювані "організовували, координували та брали участь у нападі військових суден РФ на катери ВМС України".

Згідно з ККУ "ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій" карається позбавленням волі на термін від десяти до 15 років.