В Євросоюзі існує конкурентний ринок електроенергії. В Україні Ахметов є монополістом та може встановлювати будь-які ціни на електроенергію.

Про це повідомив експерт з енергетики Михайло Гончар у коментарі  Gazeta.ua.

“Його тарифи легалізовані Національною комісією регулювання енергетики та комунальних послуг. Вона обслуговує інтереси ахметовських компаній”, — пояснює експерт.

За його словами, конкурентний ринок електроенергії у нашій країні має запрацювати з 1 липня цього року, згідно з прийнятим законом.

“Має з’явитись система прямих договорів. Постачальник енергії зможе укладати договір напряму зі споживачем. До цього у нас було гуртове постачання через державне підприємство “Оптовий ринок електроенергії”. З 1 липня не лише Ахметов зможе укладати договори на постачання енергії. Таким чином люди матимуть можливість обирати. Утвориться здорова конкуренція. Постачальними будуть стримувати один одного”, — каже Михайло Гончар.

На думку експерта, Ахметов зараз намагається протидіяти цьому процесу.

Він скуповує обласні енергетично-постачальні підприємства, оскільки саме вони забезпечують вихід на кінцевого споживача. Якщо його план спрацює, оліграх заблокує доступ до споживачів для інших постачальників і таким чином утримає монополію.

“Антимонопольний комітет повинен проводити службове розслідування, перевіряти чиновників, котрі виконують сервісну функцію для ахметівських підприємств”, — додає експерт.

Додамо, що ДТЕК Ахметова продає Україні електроенергію вдвічі дорожче, ніж Угорщині.