Про це, як повідомляє "Фергана", він написав у книгах "Ми - азіати, арії, туркмени" і "Сліди туркмен на Землі".

Книги представляють собою збірники статей, написаних автором за роки незалежності Туркменії. У продаж, як відзначає агентство, вони з невідомої причини не випущені. Автор дає їх почитати знайомим, але при цьому вимагає, щоб згодом вони були йому повернуті.

Одеков стверджує, що туркмени, зокрема, є предками китайців (при цьому він посилається на те, що в китайській мові є «знаки, які без складних трансформацій висловлюють слово «туркмен»).

Він також наполягає на тому, що етнонім «Турка» є похідною від етімона (вихідної форми) «теке». «Теке» - назва одного з туркменських племен. Одеков, відзначаючи, що етимологічно це слово пов'язане з позначенням баранів, вказує на те, що символи цієї тварини (або його рогів) відіграють велику роль практично у всіх стародавніх культурах. Це, на думку вченого, є ще одним доказом того, що світові цивілізації походять від стародавніх туркмен.

Академік Одеков також вважає, що Заратустра був туркменом (конкретніше - вихідцем з Південного Туркменістану), а зороастризм зародився в стародавньому туркменському місті Нісе. Автор дослідження навіть провів паралелі між Заратустрою і колишнім президентом Туркменії Сапармуратом Ніязовим, що є автором "Рухнами" (філософсько-історичного трактату, який був оголошений в республіці священною книгою, обов'язковою для вивчення). "Через 25 довгих століть після Заратустри, - констатує академік, - на священній землі Туркменістану народився Сапармурат Туркменбаши Великий, який створив духовну конституцію стародавнього туркменського етносу 'Рухнама", яка тріумфально поширюється по країнах і континентах Землі".

Дослідження з приводу Заратустри Одеков використовує і для того, щоб вказати на туркменське походження скандинавів (він пояснює, що Заратустра і скандинавський бог Один - одне і те ж особа). "В етногенезі скандинавських народів і у виникненні їх держав (Ісландії, Норвегії, Швеції, Данії) велику роль зіграли наші великі предки туркмени - огузи", - підсумовує дослідник.

Серед інших нащадків древніх туркменів член Академії наук виявив ацтеків ("ацтеки і хуастеки - це єдина народність з самоназвою ВАСТЕК, із загальними коріннями, що йдуть в їх першобатьківщину - квітучу долину Вас в північному Туркменістані") і шумерів. В останньому випадку вчений вказує на зв'язок між словом "шумери" і назвою тюркомовного племені савірів. До того ж слово "шумер", як зазначає Одеко, по звучанню співпадає з туркменськими словами "шум" і "єр", що позначають відповідно "згубне місце" і "земля".

Нагадаємо, що раніше президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов доручив вченим переглянути минуле туркмен і приділити особливу увагу "науковому обгрунтуванню теорії походження туркменського народу". При його попереднику Сапармураті Ніязову офіційною вважалася історична концепція, яка містилася в його "Рухнама". Там стверджувалося, зокрема, що туркмени першими стали виплавляти руду і змайстрували перший віз, а "туркменське колесо розвернуло хід історії".

Джерело: Lenta.ru