У Євросоюзі планують створити санкційний механізм у сфері прав людини, аналогічний “акта Магнітського” в США.

Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає Голос Америки.

Він назвав майбутній санкційний режим “всеосяжним”, додавши, що керівництво Євросоюзу одноголосно схвалило ідею. Найближчим часом служба ЄС із закордонних справ і політики безпеки почне роботу з підготовки відповідної документації.

“Акт Магнітського” був розроблений в 2012 році в США. Документ визначив коло осіб, причетних до загибелі у слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, і ввів заборону на в’їзд в США і фінансові санкції щодо низки російських чиновників. Пізніше свої “акти Магнітського” схвалили Канада і країни Балтії.

У вересні 2018 року комісія ПАРЄ закликала членів Ради Європи ухвалити аналоги “акта Магнітського”.

Як відомо, Сергій Магнітський займався розслідуванням корупційних схем у Росії. Його заарештували в 2009 році за обвинуваченням в ухиленні від сплати податків. Через рік після арешту Магнітський помер у СІЗО “Матросская тишина”. Офіційною версією смерті керівництво ізолятора назвало серцеву недостатність. Правозахисники звинувачують керівництво СІЗО в навмисному ненаданні медичної допомоги Магнітському і приховуванні справжніх причин його смерті.

Раніше стало відомо, що 9 грудня США оголосили про нові санкції проти 17 осіб і 29 організацій із Сербії, Кіпру, Венесуели і Латвії.