Про це в коментарі «Вголосу» розповіла виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів» Оксана Потимко.

За її словами, таких курсів ще не було в Україні. «Львів став першим містом, в якому драматичні актори зголосилися навчитися професійно коментувати спектаклі для людей з вадами зору», – пояснила громадський діяч.

Викладачами стали люди, які мають професійний досвід роботи з незрячими. Серед них: актриса драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Бонковська, психолог Львівської міської ПМПК Жанна Катерняк і сама Оксана Потимко.

«Олександра Бонковська має унікальний досвід коментування спектаклів і кінофільмів. Завдяки її вмінню торік незрячі глядачі Львова вперше в житті «побачили» виставу «Сватання на Гончарівці», а також кінострічки «Щоденник пам’яті» і «Поводир». Жанна Катерняк тривалий час працює з дітьми, які мають вади зору. Через це її досвід стане в пригоді акторам, бо малеча також прагне відкрити для себе театральний казковий світ», – підкреслила Оксана Потимко.

Вона додала, що інтуїтивно відчуває потреби незрячих, бо багато років сама не бачить. «Багато років я опікуюся незрячими людьми. Разом з ними відкриваю новий світ: театральний, мультиплікаційний, бібліотечний, музичний. І нині дуже хочу, щоб ми не зупинялися у своєму розвитку, а крокували вперед – у майбутнє», – наголосила виконавчий директор.

Як писав «Вголос», на Львівщині працюють над створенням першої в Україні дейзі-бібліотеки для людей з вадами зору.