Підтримати митців Олександра Шкрабака та Андрія Іванюка прийшли випускники, викладачі, спудеї університету, їхні колеги з інших вишів та небайдужі кияни, передає прес-служба ВО «Свобода».

Нагадаємо, що 20 січня міліціянти викрали біля гуртожитку на Подолі митців-студентів університету ім.Карпенка-Карого: Олександра Шкрабака (2-й режисерський курс), Андрія Котляра (3-й операторський), Юрія Хробуста (4-й дикторський), Данила Окулова (3-й звукорежисерський), Вадима Ковальова (3-й акторський), Андрія Іванюка (випускник, режисер театру). 22 січня суд ухвалив рішення щодо обрання запобіжного заходу для затриманих студентів. Два місяці під домашнім арештом проведуть четверо – Вадим Ковальов, Андрій Котляр, Данило Окулов та Юрій Хробуст. Ще двоє – Олександр Шкрабак та Андрій Іванюк – залишені у СІЗО протягом двох місяців. На знак протесту Андрій Іванюк оголосив голодування, зазначивши:«Краще вмерти з голоду, ніж жити за такого режиму».

Було повідомлено, що митців тримають у камерах, де мешкають по 15 ув’язнених, – це втричі більше, ніж та кількість, на яку розраховано камери.

Адвокати підготували апеляцію на вирок суду. Адже жодних фактів на підтримку звинувачення насправді немає. Так, одного з хлопців звинувачують в організації та участі у масових заворушеннях на підставі того, що знайшли в його кишені... марлеву пов’язку. Студентам загрожує від 8 до 15 років ув’язнення тільки за те, що їх у 5 кілометрах від Майдану затримали, помітивши в їхніх руках будівельні каски.

Народний артист України, народний депутат-свободівець Богдан Бенюк, який брав на поруки студентів та намагався визволити їх від самого затримання, наголосив:

«Суди і прокуратура – це руки одного тулуба поліційної держави. Прикметно, що суди над шістьма затриманими відбувалися у двох судах. До того ж, місце проведення судів до останнього тримали в таємниці. Дніпровський суд присудив СІЗО, а Оболонський – домашній арешт чотирьом студентам. Абсурдність звинувачення видає політичне замовлення. Судді – це виконавці, гвинтики режиму, яким можливо неприємно виносити такі рішення, але забувши про мораль та власну гідність вони відмовляються від статусу людини. У своєму бажанні вислужитися вони підкорюються почуттю страху й втрачають гордість. Це гріх не лише перед тими, кого вони засуджують, а перед Богом і суспільством. Є інформація, що голова Оболонського суду подала у відставку після судилищ над студентами. Не витримала ганьби».

Серед пікетувальників, які прийшли підтримати побратимів, були викладачі КНУТКТ ім. Карпенка-Карого Олег Примогенов, Римма Зюбіна, а також випускник вишу режисер Тарас Томенко.

Олег Примогенов зазначив, що Олександр Шкрабак – один із найталановитіших студентів режисерського курсу. Римма Зюбіна розповіла про Андрія Іванюка – випускника КНУТКТ – який є успішним затребуваним актором та режисером.

Випускник КНУТКТ актор, лідер гурту «Кому Вниз» Андрій Середа у коментарі щодо наступу на студентів-митців зазначив: «Сьогодні під каток репресій потрапили серед перших ті, хто диктуватимуть правила вже завтрашнього дня. Якби влада була негативно розумна, якби вона була втіленням зла, яке націлене на здобутки, а не на жадобу та знищення всього навколо – ми би могли говорити про те, що вона робить зі своєї точки зору правильно. Спершу бореться з духом, розумом, мораллю, носіями якої є люди творчого середовища. Так було завжди – і за царя, і за «совка». Але я не хочу піднімати цю владу на такий щабель. Вона не схожа на жодну іншу, яка існувала в Україні. Нинішній режим – це абсолют тупості. До нього неможливо ставитися, як до ворога – лише як до мікроорганізму, паразита, з яким треба боротися лишень фізичними методами».