Львівські вчителі покинули приміщення Будинку вчених, в якому знаходиться обласний штаб Віктора Януковича і зараз складають намети, в яких вони проводили голодування протягом 16-ти діб.
Це стало наслідком усної угоди між керівниками вчительської акції та заступником голови Львівської ОДА Володимиром Геричем.
Володимир Герич пообіцяв, що після виборів поїде д Києва, щоб з’ясувати ситуацію і донести всі вимоги вчителів до керівництва держави. Він так взяв на себе зобов’язання попрацювати в Кабміні на тим, щоб згідно закону про визнання державним боргу за ст..57 закону про освіту в преш чергу були виплачені гроші львівським вчителям, перед усім тим, хто має рішення судів. „В області цей борг складає 240 млн. грн.., по Львову 12 млн. грн.”. ― зазначив Володимир Герич.
Він розповів, що прийнятий закон може вступити в силу не раніше, ніж через три місяці. Також є постанова Кабміну про виплаті заборгованостей, яка вступає в силу наприкінці року.
Голова Львівської обласної вільної профспілки науки і освіти Андрій Соколов звертаючись до вчителів-учасників акції сказав, що вчителі свою місію виконали і тепер повинні йти по домах і взяти участь у виборах, щоб не було ніяких фальсифікацій.
Як повідомляло агентство, сьогодні о 15.40 близько 50 вчителів захопили приміщення Львівського обласного штабу Віктора Януковича, яке знаходиться у Будинку вчених, вимагаючи виплатити борги по зарплаті за ст. 57 Закону про освіту. Вчителі також вимагали показати їм договір на оренду приміщень Будинку вчених штабом Януковича, адже цей будинок належить профспілці працівників освіти та науки.
Вчителі 16-ту добу продовжують голодування у наметах під стінами обласного виборчого штабу Віктора Януковича у Львові. Сьогодні вчителі планували розширити акцію і виставити намети поблизу Львівської ОДА та Львівської міської ради.
7 жовтня 10 львівських вчителів, незважаючи на заборону суду, розбили намети під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича і оголосили безстрокове голодування. Голодування є перманентне. 10 вчителів одночасно беруть участь в ньому протягом трьох днів, після чого їх змінюють інші.
Вчителі вимагають від прем’єр-міністра зобов’язати виконавчі служби виконати рішення судів щодо виплати вчителям заборгованостей за ст. 57 Закону про освіту.
8 вересня Львівський обласний виборчий штаб Віктора Януковича оприлюднив заяву, в якій вимагає від влади Львова припинити акцію з огляду на те, що вона, на їх думку, є антизаконною.
Вчителі мають наміть розширити акцію і планують у найближчу розбити намети біля приміщень Львівської міської ради та Львівської ОДА.
13 жовтня місцевий суд Галицького району Львова прийняв рішення про заборону вчителям проводити голодування під стінами Львівської ОДА одночасно дозволивши провести аналогічну акцію під стінами Львівської міської ради.