15 організацій львів’ян провели пікетування Львівського відділення Національного банку проти банківського свавілля.

Участь у пікетуванні взяли близько сотні осіб. Вони тримали в руках плакати з написами: "Ні кредитному рабству", "Сьогодні банкрут я, завтра банк, післязавтра Україна", "Поверніть депозити", "Віддайте наші гроші", "Відставка керівництва НБУ!!!".

Пікетувальники сконструювали під відділенням Нацбанку символічну шибеницю, в петлі котрої опинився український народ.

По центру міста також їздять групами по декілька машин і сигналять таксисти, які також долучилися до акції

Учасники пікету виступили із зверненням до голови Нацбанку Володимира Стельмаха.

У зверненні вони назвали голову НБУ безпосередньо причетним до виникнення глибокої фінансової та економічної кризи в Україні і повідомили його про початок акції протесту «Ні банківському свавіллю!».

Пікетувальники також скерували звернення багатьом громадським організаціям і підприємницьким структурам України з пропозицією наслідувати наш приклад і долучитися до Всеукраїнської Антикризової Асамблеї.

Львів’яни заявляють, що вимушені йти на радикальні дії – "масові акції протесту, які розпочнуться у регіонах і будуть спрямовані до столиці".

Для врегулювання ситуації вони вимагають:

1. Зняти мораторій на повернення депозитів.
2. Зобов’язання в іноземній валюті змінити на зобов’язання у гривні. Перерахунок іноземної валюти провести по офіційному курсу, який діяв на момент підписання первинного кредитного договору. Річну відсоткову ставку встановити на рівні діючої відсоткової ставки по гривневих зобов’язаннях яка застосовувалась в період підписання первинного кредитного договору.
3. Заборонити банківським установам піднімати відсоткову ставку по кредитам. Повернути всі підняті ставки до вказаних в кредитних договорах.
4. Заборонити арешт будь-якого майна крім заставного.
5. Заборонити та відмінити будь-які штрафні санкції по несплаті кредиту на момент кризи з 15.10.08.
6. Переоцінку заставного майна проводити виключно за письмовою згодою клієнта.
7. Колекторські фірми поза законом. Зобов’язати банки проводити роботу з клієнтами в рамках чинного законодавства України. Вимагаємо виконання ст.1076 цивільного кодексу України.(Банківська таємниця).
8. Відставка керівництва Нацбанку та заміна Ради НБУ.
9. Ввести кримінальну відповідальність за несвоєчасне перерахування коштів між контрагентів банку.
10. НБУ зобов'язати комерційні банки на прохання клієнта відтермінувати тіло кредиту, сплачуючи тільки відсотки на період кризи.

У десятиденний термін вони очікують вжиття відповідних заходів щодо їх вимог.

Участь в акції протесту беруть: Громадська організація "Я – львів’янин", Громадське об’єднання "Асоціація "Львівське таксі", Асоціація "Львівпастранс", Вільна профспілка "Автомобіліст України", Громадське об’єднання підприємців Львівщини "Крок", Громадська організація "Посол Плюс", Громадська організація "Українська справа+", Громадська організація "Ліга реформ", Всеукраїнська громадська організація "Наша Україна", Громадська організація "Львівська громада", Будівельна компанія "Шато-плюс", Будівельна компанія "Роал", Інформаційне-аналітична агентство з питань нерухомості, Інститут "Економіки і політики", Ініціативна група пікету "Надра".