Сьогодні, 24 вересня, вранці активісти прийшли із пікетом до Львівської ОДА.

Про це повідомляє кореспондент ІА "Вголос".

Містяни вимагають відставки нещодавно призначеного глави Нацполіції у Львівській області Василя Віконського. Підстава вимог протестувальників - силовий розгін громадян під час блокування потягів з російським вугіллям на залізниці в області. Їхню позицію підтримав голова ЛОДА Маркіян Мальський.

Віконський відмовився писати заяву на звільнення.

Депутат Миколаївської райради Михайло Галущак зазначив, що новообраний начальник поліції погодився, що його підлеглі перевищили свої повноваження, однак попри це заявив, що не збирається звільнятися з посади.

Місцеві активісти переконані, що таким способом глава Нацполіції сприяє процвітанню торгівлі вугіллям між Львівщиною та країною-окупантом.

"Вугілля в Росії закуповують для місцевих жителів, які працюють на шахті. Такі методи застосовують через те, що на Львівщині шахтарі майже не мають з чим працювати. Однак є й інша сторона цієї медалі - моральна. Адже це зневажливо до тих людей, які нас захищають, торгувати з окупантом", - зазначив депутат Миколаївської райради Михайло Галущак.

У результаті на засіданні обласної ради Львівщини було вирішено надати дозвіл на перевірку документів станції Соснівка з метою встановлення законних підстав для торгівлі вугіллям.

Наразі проводяться слідчі дії зі встановлення осіб, причетних до злочину.

Зазначимо, що у результаті акції протесту у Соснівці правоохоронцями було затримано 34 людини за адміністративне правопорушення. З них - двоє неповнолітніх та четверо осіб з інших регіонів. Наразі усіх їх відпустили.

Під час мітингу постраждало дев'ять осіб, які звернулися за медичною допомогою. П'ятеро з них перебувають у лікарні.

За словами Галущака, до мирних жителів під час акції протесту застосовували газові балончики, унаслідок чого одна з активістів отримала опіки обличчя.

https://www.facebook.com/mykhailo.halushchak.3/videos/162872731497721/

Як відомо, напередодні у с. Сілець Сокальського району на місцеву залізничну станцію прибули 113 вагонів з вугіллям із Російської Федерації. На знак протесту проти торгівлі з окупантом місцеві активісти, серед яких значна частина учасників російсько-української війни та місцеві шахтарі, організували мирну акцію протесту на місці перебування потяга.

21 вересня правоохоронці за вказівкою керівництва ГУ НП у Львівській області силоміць розігнали мирних учасників протесту. 28 осіб було затримано нібито через хуліганські дії, проти них відкрито кримінальні провадження.

Зазначимо, що у минулому нинішній глава Нацполіції Львівщини Василь Віконський входив до складу спецпідрозділу "Беркут". За словами Галущака, призначення Віконського на таку посаду з огляду на його минуле стоїть під великим питанням.