Учасники пікету вимагали в міської влади не перешкоджати у створенні формування для патрулювання Львова, інформує кореспондент «Вголосу».

Один із засновників громадського формування «Розвиток громади» Назар Сенів розповів, що учасники акції прийшли під Ратушу, бо виступають за безпеку та забезпечення правопорядку в місті. Водночас у міській раді, за словами активіста, з невідомих причин протягом тривалого часу перешкоджали реєстрації формування, учасники якого патрулюватимуть Львів.

Назар Сенів розповів, що виконавчий комітет Львівської міської ради ще в грудні минулого року ухвалив рішення про реєстрацію ГФ «Розвиток громади», однак цього рішення не віддавали ініціаторам створення формування.

«Ми не розуміли, чому протягом 55 днів блокують рішення виконавчого комітету про створення громадського формування «Розвиток громади». Не могли отримати відповіді з міської ради про те, на якій стадії перебуває наше звернення про реєстрацію громадського формування. Було порушено всі терміни, передбачені для надання нам відповіді, тому ми змушені були йти в міську раду, щоб з’ясувати, чому блокують наше рішення. Тільки в такий спосіб, здійснюючи законний тиск через представників влади, ми домоглися свого права забезпечувати порядок у місті», – сказав активіст.

Він додав, що в міській раді жодної чіткої відповіді щодо рішення у вівторок, 10 лютого, не дали, тому громадські активісти вирішили організувати пікет.

«Однак сьогодні за 10 хвилин до початку акції до нас зателефонували і сказали, що можемо забрати своє рішення. Ми забрали рішення, і наше громадське формування може офіційно діяти. Тепер ми займатимемося тим, що могли б робити вже понад 50 днів – забезпечуватимемо порядок у місті», – сказав Назар Сенів.

За його словами, ті люди, які блокували рішення виконавчого комітету, повинні нести відповідальність. Тому активісти звернуться до правоохоронних органів із заявою про злочин та бездіяльність чиновників.

Також Назар Сенів зазначив, що ГФ «Розвиток громади» розпочне свою роботу вже в найближчі кілька днів, адже для патрулювання міста вже зголосилися понад 50 охочих.