За п’ять років окупації Криму, на півострів переселили близько півмільйона росіян.

Про це повідомив програмний директор держпідприємства "Кримський дім" Алім Алієв, передає "Укрінформ".

"За даними Меджлісу кримськотатарського народу, близько півмільйона людей в’їхали в Крим з Росії. Їх привезли", – сказав Алієв.

У свою чергу перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначила, що для такої репресивної системи, яка сьогодні утворилася в Росії, є класичною політика "вичавлення" людей. За її словами, з Криму витісняються активні, патріотично налаштовані до України люди. З іншого боку, заселяються військові, ФСБ, спеціальні сили, консультанти, які допомагають інтегрувати Крим у російський простір, бюрократи, "правильні" вчителі, які проводять "політагітки", щоб показати дітям, як "погано жилося в Україні і як гарно живеться в Російській Федерації".

Відтак, у Криму на будь-якому підприємстві й навіть у дитячих садках є люди, які відповідають за співпрацю зі спецслужбами.

За офіційною статистикою, близько 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб – це люди, які виїхали з Криму. Проте згідно з даними громадських організацій, таких людей 50 тисяч.

"Відбувся "відтік мізків". Виїхали молоді професіонали, журналісти, суспільно-політичні діячі, діячі культури і освіти, бізнесмени, також частина активного студентства", – сказав Алієв.

Ці люди, як повідомив Алієв, здебільшого розселилися у трьох регіонах – у Києві, на Херсонщині та у Львові.

Нагадаємо, що у Криму підняли бунт через мізерні зарплати.