– А до цього часу була важка і рутинна робота з відновлення колись водного комплексу, який збудували після олімпіади у Москві (1980 рік) для підготовки професійних спортсменів, – розповідає один із членів правління ПрАТ «Комплекс водних видів спорту» Сергій Дігтяр. – На початку 90-их років будівля басейну занепала і від неї залишився фактично каркас без вікон, а тим більше води. Разом із партнерами ми ризикнули реалізувати ідею відродження водного палацу, пристосувавши його під сучасні потреби – і спорту, і розваги, і відпочинку. Допомагали нам спеціалісти з Кракова, де аквапарк запрацював ще у 1998 році. Вони акцентували увагу на тих місцях при побудові водного палацу, де ми могли б помилитися. Так вдалося уникнути технічних проколів.

Внутрішній світ аквапарку вражає своїми комунікаціями. Під територією аквапарку знаходиться ціле місто зі своїми комунікаціями, переплетеними трубами, численними термометрами, насосами, фільтрами та іншим обладнанням. Наша коротка екскурсія почалася із теплопункту, де розподіляється температура повітря та води в аквапарку: у спортивному басейні – 25-26 градусів тепла, у розважальному – 27-28, у дитячому – 29-30.

Фільтраційна система водного комплексу отримала у спадок від минулого басейну величезні товстостінні фільтри, які разом з водою (біля 20 кубів) важать до 40 тонн. Всього 9 таких фільтрів з кварцевим піском та антрацитною крошкою різних фракцій послідовно очищають воду.

«Спеціалісти стежать за складом води і при потребі додають потужностей задля очистки води в будь-якому басейні аквапарку, – зазначив керівник технічного відділу Володимир Крукеницький. – Упродовж доби понад 3 млн. літрів води двічі проходить очищення через фільтри. Аналогів такої системи очищення води немає в жодного басейні Львова. Причому лабораторія аквапарку по кілька разів за добу перевіряє склад води. Сюди ж привозять на аналізи воду і з інших басейнів Львова».

Загалом фільтрація за своєю схемою повторює природній цикл очищення води – вода з басейну потрапляє в резервуар, відтак фільтрується, очищується (обеззаражується) і знову чиста надходить у басейн. Звісно, що якась частка води додається «свіжої».

Важливо, що для дезінфекції води в аквапарку використовують не хлор, а гідролізну установку. Через гідроліз розчину кухонної солі отримують гіпохлорит натрію, який подається у воду у певних дозах і не має випарів хлору (не викликає алергії).

Продумана в аквапарку і система озонування води у дитячому басейні – тому тут часто приходять люди навіть з немовлятами – очищена та ще й з озоном вода таким маленьким дітям не зашкодить.

Окремої уваги заслуговує 50-метровий басейн. Ті, хто любить добре поплавати, можуть оцінити переваги такого басейну. Аналогів такої споруди у Львові немає, подача води продумана так, щоб у басейні не утворювалися «мертві точки» і вода не застоювалася. А товщина його бетонного армованого днища, під яким проходять комунікації – 40-45 см.

Нарешті, вентиляція та підігрів води в басейні працюють ритмічно і регулярно. Тільки на газ взимку аквапарк витрачає понад 10 тис. грн. щодня (споживається у зимовий період року понад дві тис. кубів по 4700 грн за куб). Котельня аквапарку має 15 котлів. Їх потужностей вистачить, щоб підігрівати воду навіть у 25 градусний мороз.

Одне слово, купайтеся, вчіться плавати і розважайтеся на здоров’я. В аквапарку «Пляж» і дорослі, і діти, і навіть немовлята знайдуть місце у воді – теплій, чистій, яка не подразнює шкіру та не щипає очей. Води вистачить усім.

 

Фото Йосипа Марухняка