Як повідомляє Комерсант-Україна, посилаючись на власні джерела, Bank of Cyprus Group та «Альфа-Груп» уже підписали договір купівлі-продажу 99,77% акцій українського Банку Кіпру.

Як повідомляється, в структуру угоди входять також 100% акцій факторингової компанії «Ікос Фінанс»; фінансування Bank of Cyprus Public Company Ltd, надане Банку Кіпру та «Ікос Фінанс» на 100 млн. євро; кредити, видані Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank їх українським «дочкам» і «Ікос Фінанс» на суму 180 млн євро; а також права вимоги $7 млн.  у громадянина Трофименко на користь Bank of Cyprus, присуджені Арбітражним судом Лондона.

За весь цей портфель Альфа-банк повинен заплатити 225 млн. євро. Причому 35 млн. євро авантсу акціонери установи вже перерахували на Кіпр, решту 190 млн. євро повинні заплатити при завершенні угоди (після узгодження регуляторними органами обох країн, яке очікується до 15 квітня).

В Альфа-банку відмовилися прокоментувати деталі угоди та плани щодо Банку Кіпру – приєднання до Альфа-банку або окремий розвиток.

«Операція ще не завершена, і ми не можемо що-небудь коментувати. Названа вами цифра вірна», – підтвердив факт покупки президент Альфа-банку Олександр Луканов.

За даними НБУ, на 1 жовтня 2013 Банк Кіпру займав 68 місце за активами (2,63 млрд. гривень) із власним капіталом 736,87 млн. гривень.

Джерело: Комерсант-Україна