Про це пише «Українська правда» із посиланням на «The Wall Street Journal».

Джерела видання інформують, що Пентагон уже давно підтримує надання окремої летальної допомоги Україні, але донедавна Білий дім був мало зацікавлений у такому кроці, оскільки прагнув уникнути ескалації протистояння з президентом Росії Володимиром Путіним.

Однак на тлі сплеску нових боїв у Східній Україні Білий дім і військові лідери почали знову розглядати питання надання летальної допомоги, такої як протитанкові ракети.

Як повідомило джерело видання, дискусію почала радник президента США з національної безпеки Сьюзан Райс, проте питання все ще не вирішено.

Як зазначає один з чиновників, суперечки про надання Україні летальної зброї точаться навколо того, чи змусить це президента РФ зменшити свою підтримку сепаратистів на сході держави, чи, навпаки, спонукає ще більше дестабілізувати ситуацію.

Очікують, що протитанкові ракети «Javelin» зроблять українську армію більш мобільною та дозволять їй швидше маневрувати проти танків та інших броньованих машин, які використовують проросійські сепаратисти.

Водночас у Білому домі все ще залишаються противники надання летальної допомоги Україні.

Зокрема, радник з питань безпеки в Білому домі Бен Родс в інтерв'ю CNN зазначив, що таке рішення не допоможе деескалувати ситуацію.

«Ми не думаємо, що відповідь на кризу в Україні – це просто впорснути більше зброї», – заявив він.

«Гадаємо, що потрібно надалі застосовувати тиск, постаратися посадити сторони за стіл переговорів, щоб ми могли бачити мирне вирішення ситуації», – додав Родс.

Як писав «Вголос», група з восьми американських експертів, які донедавна обіймали високі посади в дипломатичному відомстві США та Пентагоні, офіційно презентувала дослідження, висновки якого містять заклик до американської адміністрації негайно надати збройну підтримку українській стороні.