Про це повідомляє Reuters.

У спільній заяві від 8 грудня представник США на торгових переговорах Рон Кірк і міністр сільського господарства Том Уілсак закликали російську владу припинити дію нових заходів щодо сертифікації та відновити доступ американського м'яса на ринок Росії. Кірк і Уілсак відзначили, що при вступі до СОТ Москва дала гарантії суворо дотримуватися норм організації та використовувати міжнародні стандарти в галузі продуктів харчування.

7 грудня Россільгоспнагляд заявив, що відтепер вся продукція, яка надходить на російський ринок, повинна містити сертифікати про відсутність в ній бета-адреностимулятори рактопаміна. Як зазначалося, у разі відсутності такого сертифіката кожна партія буде допускатися на ринок тільки після проходження аналізу на наявність речовини.

Рактопамін використовується при вирощуванні тварин з метою зробити їх м'ясо менш жирним. Ряд країн вважають його шкідливим, проте в США ніяких обмежень на його використання немає, тому сертифікати про її наявність або відсутність у м'ясі виробникам не видаються.

Західні ЗМІ відзначали, що заява Россільгоспнагляду з'явилася на наступний день після прийняття Сенатом США так званого «Закону Магнітського», що забороняє в'їзд в Сполучені Штати російським чиновникам, підозрюваним у порушеннях прав людини.

Між тим, в Россільгоспнагляді після появи таких повідомлень підкреслили, що про неприпустимість потрапляння рактопаміна на російський ринок заявляли ще більше року тому, а також що відповідні повідомлення завчасно були направлені в ветеринарні служби США, Канади і Мексики.

Росія займає шосте місце у світі з імпорту яловичини і свинини із США. Обсяг цього ринку оцінюється в півмільярда доларів на рік.