Про це йдеться в звіті ЦРУ від 23 листопада 1963 року.

Згідно з матеріалами, за два місяці до злочину Освальд спілкувався в Мехіко з радянським дипломатом Валерієм Костиковим, який, за даними американської розвідки, був співробітником КДБ. 

«Про це стало відомо, коли Освальд подзвонив в радянське посольство першого жовтня і на ламаній російській назвався на ім'я, заявив про цю зустріч і запитав охоронця, який відповів на дзвінок, чи було щось нове «щодо телеграми до Вашингтона». Охоронець перевірив і сказав Освальду, що запит відправлено, але нічого ще не отримано», – йдеться в розсекречених даних.

Згідно зі звітом, ФБР вважає, що Освальд під час свого візиту в посольство просив у СРСР допомоги в отриманні паспорта США або американської візи. У документі стверджується, що Костиков був агентом Комітету держбезпеки.

«Він є оперативним співробітником в операції, яка, очевидно, спонсорується 13-м управлінням КДБ, відповідальним за саботаж і вбивства», – йдеться у документі.

Також наголошується, що американські спецслужби знали, хто такий Костиков. Його і ще одного агента КДБ Олега Брикіна називають кураторами операції.

 

«Вголос»