Американські астронавти Нік Хейг і Ендрю Морган у середу вийдуть у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для монтажу на ній нового стикувального адаптера для прийому пілотованих кораблів.

Про це повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA).

Адаптер IDA-3, який буде встановлений на верхньому стикувальному вузлі американського модуля Harmony, призначений для розширення можливостей МКС з прийому нових комерційних пілотованих кораблів ST-100 Starliner та Crew Dragon компаній Boeing і Space X. Адаптер був доставлений на станцію в кінці липня американським вантажним кораблем Cargo Dragon. Влітку 2016 року у передньому стикувальному вузлі модуля Harmony вже був встановлений аналогічний адаптер – IDA-2.

Вихід астронавтів за межі МКС, який триватиме близько 6,5 годин, планується почати о 8:20 за часом східного узбережжя США.

Це буде 218-й вихід у відкритий космос членів екіпажу МКС. Поточного року астронавти вже тричі побували за бортом станції, двічі в березні, а також у квітні.

За повідомленням NASA, планується, що в майбутні чотири-шість місяців американські астронавти здійснять ще кілька виходів у відкритий космос, зокрема, для заміни акумуляторів сонячних батарей станції і спектрометра.

Наразі на борту станції знаходиться екіпаж у складі росіян Олексія Овчініна і Олександра Скворцова, американців Ніка Хейга, Христини Кох і Ендрю Моргана, а також італійця Луки Пармітано, який представляє Європейське космічне агентство.