У Москві після арешту й звинувачень у "шпигунстві" громадянина США Пола Вілана, колишні американські посли порадили іншим американцям відмовитися від ідеї подорожей до Росії з огляду на гарантії власної безпеки.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Мене часто запитують, чи безпечно їхати до Росії в якості туриста або студента. Я завжди говорив – так, і з ентузіазмом. Проте після арешту Вілана, я зміню свої поради", - зазначив у одному з останніх дописів колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

Зараз Макфол працює професором у Стендфордському університеті в США.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, який нині очолює російський й український напрями в Інституті Брукінгса, назвав дії уряду РФ щодо іноземців свавіллям.

"Поїздки в Росію, мабуть, безпечні для більшості американців. Однак, враховуючи свавільний норов російського уряду слідувати власним законам, американець не може подорожувати туди з тією ж упевненою безпекою, що він/вона має під час відвідання більшості інших країн", - написав Пайфер.

Як повідомлялося, ФСБ Росії повідомило про затримання у Москві громадянина США при проведенні "шпигунської акції".

Згодом з’ясувалося, що американський громадянин, якого затримали в Росії за звинуваченням у шпигунстві, виявився відставним морським піхотинцем і приїхав на весілля друга.

Як пише видання, американсько-російські відносини дуже напружені внаслідок конфлікту в Україні та російської анексії Криму, війни в Сирії та підозр, що Москва могла втрутитися в президентські вибори в США у 2016 році.

Росія також звинувачується в численних кібератаках і шпигунських скандалах на Заході, в тому числі у спробі отруїти колишнього подвійного російського шпигуна Сєрґея Скрипаля та його дочки в Англії.

Є припущення, що затримання американця може бути реакцією на справу російської громадянки Марії Бутіної, заарештованої в липні в США.