Американські сенатори – республіканці і демократи написали президенту США Дональдові Трампу лист, у якому закликають виділити Україні 250 мільйонів доларів військової допомоги. Однак поки що кошти затримуються.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Фінансовий пакет під назвою «Ініціатива сприяння безпеці в Україні» був схвалений Конгресом США, однак адміністрація Трампа поки що не надала гроші Києву. Точні причини затримки видачі коштів невідомі.

Представники адміністрації запевняють, що Білий дім хоче переконатися у тому, що Київ витратить гроші відповідно до інтересів США. Для Трампа це є пріоритетом у зовнішній політиці.

У своєму листі сенатори – три демократи і два республіканці – закликають адміністрацію надати фінансування, яке є «ключовим для забезпечення життєздатності українських Збройних Сил».

«Це (фінансування – ред.) допомогло Україні розвинути незалежні військові спроможності й навички, необхідні для відбиття постійних нападів Кремля на її території», – цитує листа один із підписантів, сенатор-республіканець Роб Портман.


Деякі американські законодавці закликають Конгрес взяти на себе постійне зобов’язання щодо захисту інтересів України в її протистоянні з Росією.

250 мільйонів доларів призначені на підтримку безпеки України, включно з грошима на навчання, спорядження і розвідку. Із цих коштів Конгрес виділив 50 мільйонів доларів на озброєння.

На своїй зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 1 вересня у Варшаві віцепрезидент США Майк Пенс заявив, що Вашингтон продовжить підтримувати Україну, залишаючись на її боці в конфлікті з Росією і сприяючи її прагненню до збереження територіальної цілісності.

Пенс, проте, не дав гарантій, що фінансовий пакет підтримки буде надано до закінчення його терміну дії в кінці вересня. Він заявив журналістам, що адміністрація все ще обмірковує питання.

Як писав “Вголос”, два американських сенатори Кріс Мерфі та Рон Джонсон, яким заборонили в’їзд до Росії, збираються прибути до України.