Серед напрямків, які зацікавили американців – рослинництво, аграрна логістика та сільськогосподарське машинобудування, повідомляє «Радіо Свобода». Між тим і в Кабміні, і в експертному середовищі визнають, що інвестори продовжують побоюватися українських проектів через збройний конфлікт із Росією, бюрократію та часті зміни законодавства.

Представники великого бізнесу США мають намір інвестувати в основні напрямки аграрного сектору України, а також в аграрну логістику, сільськогосподарське і транспортне машинобудування, заявив журналістам за підсумками візиту урядової делегації до США та Американсько-українського бізнес-форуму у Вашингтоні міністр аграрної політики та продовольства Анатолій Павленко. Він назвав частину інвестиційних проектів, які мають розпочатися в Україні вже найближчим часом.

«На наших зустрічах представники бізнесу озвучили готовність до інвестицій на загальну суму півмільярда доларів. Це виробництво насіння – одна компанія. Логістика, зокрема, будівництво портових терміналів – дві компанії. А крім того – переробка продукції рослинництва та машинобудування для потреб АПК, в тому числі – виробництво вагонів», – зазначив Анатолій Павленко.

Серед прикладів успішних західних інвестицій в Мінагрополітики називають американські компанії AgCo, Cargill, Monsanto, Dupont Pioneer, які вже працюють в Україні, а нещодавно підтвердили, що готові щорічно збільшувати свою присутність.