Американський дипломат визнав зв’язок американської допомоги Україні з розслідуванням.

Про це посол ЄС у США Гордон Сондленд повідомив у додатку до його свідчень, який він нещодавно спрямував у комітети Палати представників, повідомляє CNN.

Сондленд заявив, що під час розмови 1 вересня сказав помічнику Зеленського Єрмаку, що допомога Україні пов'язана з розслідуваннями щодо колишнього віцепрезидента Джо Байдена.

Нові свідчення посла включені в оприлюднений текст стенограми його закритого допиту. Саме вони є доказом для демократів, які стверджують, що президент пов'язав зупинку допомоги США Україні з розслідуваннями проти Байдена.

Комітет з розвідки, закордонних справ і нагляду Палати представників 5 листопада оприлюднив стенограми свідчень Сондленда.

Сондленд також розповів, що зусилля Джуліані переконати Україну відкрити розслідування щодо політичних суперників Трампа є підступними та незаконними.

Нагадаємо, що раніше повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор розповів, як він дізнався про підштовхування Трампом президента Зеленського до розслідування його політичного опонента Байдена перед резонансною телефонною розмовою обох президентів 25 липня.