Називаючи Алєксєєву «героїнею і патріотом», Кардін пояснює свій вибір більш ніж півстолітньою роботою старійшини правозахисного корпусу Росії, завдяки якій «дуга історії повернулася у бік справедливості».

«Хоча Радянського Союзу більше немає, зусилля Алєксєєвої залишаються актуальними і потрібними в Росії, де деякі огорнуті владою особи прагнуть обмежити загальні громадянські права і знищити те, що було досягнуто після краху комуністичної системи», — написав Кардін.

Сенатор підкреслює, що «в свої 85 Алєксєєва вірна покликанням людини, яка тримає свічку у темряві та надихає нове покоління активістів захищати свободу і демократію, дані їм за правом народження».

Кардін також написав до Комітету про те, що Алєксєєва, як справжній дисидент, не боїться погроз і переслідувань. Згадуючи слова Нобелівського лауреата академіка Сахарова про нерозривний зв'язок між основоположними свободами і безпекою, Кардін пише: «Алєксєєва — більше, ніж захисник прав людини. Вона — миротворець».

Додамо, що раніше на цьогорічну Нобелівську премію миру Норвезька робітнича партія висунула 15-річну пакистанську правозахисницю Малалу Юсафзай.

Джерело: Голос Америки