Про це в інтерв'ю Associated Press заявив командувач військами НАТО в Афганістані американський генерал Джон Аллен.

До теперішнього моменту виведено трохи більше половини від 23 тисяч солдатів. При цьому Аллен наголосив, що надмірного значення виведенню військ надавати не варто, оскільки військова операція, якою керують США, в Афганістані все ще триває.
Повністю виведення цього контингенту, згідно з рішенням президента США Барака Обами, повинне завершитися до 30 вересня. Після цього в Афганістані залишаться близько 68 тисяч американських військовослужбовців. До 1 жовтня, окрім них, в країні будуть ще 40 тисяч військовослужбовців міжнародної коаліції.

Минулого року з Афганістану вже було виведено десять тисяч американських військовослужбовців. До теперішнього часу 90% операцій, які здійснюють сили міжнародної коаліції, проводяться при взаємодії з афганськими урядовими силами. Тим не менше, не рідкісні випадки, коли афганці, одягнені у форму сил безпеки країни, здійснюють напади на американських військовослужбовців.

Так, 22 липня, за даними Reuters, в результаті такого нападу було вбито трьох американських інструкторів (ці дані поки не підтверджені). В цей же день в країні було вбито ще п'ятеро військовослужбовців країн НАТО.

Місія НАТО в Афганістані повинна завершитися в кінці 2014 року. Однак, за словами Аллена, після 2014 року США і країни НАТО, ймовірно, збережуть військову присутність в Афганістані. Який саме міжнародний контингент залишиться в країні після 2014 року і в чому будуть полягати його основні функції, поки не зрозуміло.

Джерело: lenta.ru