Про це він повідомив в інтерв'ю «Цензор.НЕТ». 

«Це класична засідка була. У затишному місці, на повороті, військова така засідка. Ми переїхали переїзд і там Г-подібний поворот, і на другому повороті раптово почалася стрілянина автоматична. Я був за кермом, Аміна поруч зі мною сиділа. Обстріл йшов з правого боку, він буквально кілька секунд тривав, поки я не пішов із зони обстрілу. Але за ці кілька секунд, на жаль, в неї влучили. Машина ще якусь відстань проїхала, а потім заглохла, бо двигун, судячи з усього, прострелили. Я зупинився, думав, почнуть добивати, підійде хтось. Але ніхто так і не підійшов, вони виявилися боягузами і втекли», – розповів Осмаєв.

За його словами, Окуєва була вже без свідомості, вона померла в нього на руках.

«Їй потрапила куля в голову, розтрощила череп. Я намагався, звичайно, «Целлоксом», який ми завжди з собою носимо, зупинити кров. Ознаки життя перестала подавати у мене на руках. Я майже весь час її тримав, намагався, щоб кров не випливала, але це нереально», – розповів він.

За його словами, в Окуєву потрапили п'ять куль, зокрема, в голову. І жодна куля не потрапила в бронежилет, який після першого замаху (1 червня, – ред.) вони майже завжди носили. 

Як розповів Осмаєв, у секунду Калашников робить п'ять пострілів, на місці в цілому десь близько 20 куль. «Значить, якщо був один автомат, то обстріл тривав чотири секунди. Чотири секунди безперервної стрілянини», – наголосив він.

Він вважає, що нападник стріляв стоячи.

«Швидше за все, стоячи розстрілював, тому точність не така сильна, хоча і в упор практично розстрілювали, але все одно куля в мене тільки одна потрапила. Розліт великий у автомата. Коли стріляють стоячи, немає стійкості хорошої. Тому, якою б хороший стрілок не був, йому складно стріляти в одне і те ж місце. До того ж, найскладнішим вважається потрапляння в рухому ціль. Чим швидше рухається ціль, тим складніше в неї потрапити. Тому там розліт такий. Їхали зі швидкістю 40 км/год», – зазначив Осмаєв.

За його словами, він разом з Окуєвою намагалися дивитися, щоб ніхто за ними не стежив. Але нападники якось дізналися, що приблизно в тому місці вони проїжджатимуть, і влаштували засідку.

 

«Вголос»