Антимонопольний комітет оштрафував на 53 млн гривень компанію з групи СКМ Ріната Ахметова ТОВ “Корум Україна” за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також оштрафували АТ “НВК “Гірничі Машини” на 3,3 мільйони.

Про це повідомив у Facebook голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Він зазначив, що компанії порушили антимонопольне законодавство під час участі в трьох процедурах публічних закупівель, які проводило держпідприємство “Львіввугілля”.

За його словами, торги відбувалися через систему Prozorro. Замовник мав отримати врубові машини для добування вугілля (2 процедури) і елеватори та конвеєри (1 торги) – загалом на майже 330 млн грн. Однак при цьому, запевняє голова АМКУ, “Корум Україна” та “Гірничі машини” змовилися між собою, чим і знищили конкуренцію між собою.

У дописі йдеться, що про змову свідчать такі факти:

  • пов’язаність компаній відносинами контролю через спільних засновників;
  • наявність спільних працівників та уповноважених осіб (наприклад, для отримання пошти, до слова, в одному відділенні);
  • надання одне одному фінансової допомоги;
  • продаж/придбання товарів один у одного;
  • спільні засоби зв’язку;
  • спільні ІР- адреси;
  • спільні властивості у файлах та схожість в оформленні документів.

Антимонопольний комітет назвав це порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

У компанії Ахметова заявили, що будуть оскаржувати рішення АМКУ у суді. Там вважають, що висновки АМКУ не грунтуються на повному і всебічному дослідженні всіх обставин справи. Зазначається, що компанія здійснює свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства.

Усі підозри Антимонопольного комітету компанія Ахметова називає такими, які не свідчать про антикорупційні дії.

Нагадаємо, олігарх Рінат Ахметов через бізнес-партнера та офшорні фірми монополізував коксохімічну галузь в Україні, але Антимонопольний комітет цього не помітив. Або не захотів помітити.