Про це власкору «Вголосу» повідомили у прес-службі відділення АМКУ в області.

До Волинського обласного територіального відділення АМКУ надійшло звернення про наявність в діях усіх автоперевізників міста Нововолинська ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. З 1 березня поточного року автоперевізники самостійного, без погодження з органами місцевого самоврядування,  підвищили розмір тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пасажирським автомобільним транспортом.

Такі дії двадцяти підприємців – перевізників пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пасажирським автомобільним транспортом в режимах звичайному та маршрутному таксі м. Нововолинська, які полягали в одночасному (синхронному)  підвищенні з 1 березня 2015 року розміру тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в межах м. Нововолинська з 2,25 грн до 3 грн за одну поїздку з однієї людини в межах міста та з 2,5-2,75 до 4,5 грн за межі міста були вчинені всупереч нормативним приписам порядку встановлення таких тарифів.

У відділенні зазначаються, що вони призвели до обмеження між ними конкуренції та свідчать про зловживання монопольним становищем на ринках послуг з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пасажирським автомобільним транспортом. Як наслідок, пасажири були змушені сплачувати зайві кошти за проїзд.

Адміністративна колегія відділення АМКУ у Волинській області оштрафувала двадцять підприємців – перевізників на загальну суму 44 тис. грн. за вчинення антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним становищем на ринках послуг. Суб’єкти господарювання визнали та припинили порушення конкуренційного законодавства.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради, погодженим з територіальним відділенням, встановлено тарифи на перевезення одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування пасажирським автомобільним транспортом в режимах звичайному та маршрутному таксі, однак у розмірі 2,75 грн в межах міста, та 4 грн за межі міста за одну поїздку з однієї людини.