5 вересня рішенням Антимонопольного комітету України групу компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа буде примусово поділено у частині виробників азотних мінеральних добрив, а також на одну з компаній групи накладено штраф у розмірі 107 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба комітету.

«Комітет встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» та оптової торговельної компанії ТОВ «НФ Трейдінг Україна» зловживала монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років», - йдеться у повідомленні.

Торговельна компанія ТОВ «НФ Трейдінг Україна» проводила реалізацію добрив за межі групи, саме тому на цю компанію накладено максимально можливий відповідно до чинного законодавства штраф у розмірі 107 млн грн.

У АМКУ впевнені, якби три основних вітчизняних заводи-виробники азотних мінеральних добрив конкурували між собою, а не діяли як один суб’єкт – група OSTCHEM, зловживання були б неможливими.

«Тому з урахуванням тривалості та істотності порушення його негативного впливу на аграрний ринок держави та з метою ефективного припинення зловживання монопольним становищем до заводів групи застосовано санкцію у вигляді примусового поділу, який має відбутися впродовж 9 місяців з дати одержання цього рішення», - додали у повідомленні.

Як писав «Вголос», Антимонопольний комітет України знову переніс розгляд справи Дмитра Фірташа щодо добривних заводів. Так, активи олігарха можуть примусово розділити.