Як інформує прес-служба АМКУ, результати проведеного аналізу ринку свідчать, що протягом лютого – березня 2014 року на АЗС ПІІ «Лукойл Україна», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «ВОГ Рійтейл», ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Паралель», ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Авіас», ТОВ «Веста Сервіс», ТОВ «Бел Оіл» ціни на бензини і дизельне пальне зросли майже на 3 грн на кожному літрі. Так, наприкінці січня 2014 року ціни на бензин А-95 складали 10,40-11,39 грн/л, станом на 7 квітня – 13,79-14,39 грн/л.

При цьому, як відзначають в АМКУ, учасники ринку підвищували ціни на моторні бензини і дизельне пальне практично одночасно та встановлювали їх на однаковому або близькому за розміром  рівні.

«Поряд з об’єктивними факторами, що спричиняють зростання цін на пальне, в тому числі зміна курсу долара та євро, є ознаки прояву зловживання ринковою владою та узгодження конкурентної поведінки. За здійсненими Комітетом розрахунками та інформацією провідних експертів, роздрібні ціни зазначених учасників ринку більш ніж на гривню за літр перевищують ті ціни, які могли б бути встановлені в умовах жорсткої конкуренції, що забезпечує цим суб’єктам господарювання додатковий прибуток у сотні мільйонів гривень на місяць», – кажуть в АМКУ.

Особливу увагу до цього ринку сьогодні в комітеті пов’язують як з весняними польовими роботами, так і з необхідністю забезпечення української армії пальним за економічно обґрунтованими цінами.

У десятиденний строк зазначені суб’єкти господарювання зобов’язані повідомити Комітет про результати розгляду рекомендацій