Антимонопольний комітет України знову переніс розгляд справи Дмитра Фірташа щодо добривних заводів. Так, активи олігарха можуть примусово розділити.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Справа Фірташа проти компаній буде розглядатися 5 вересня.
Антимонопольний комітет пояснив, що не може зараз розглянути справу українського олігарха, адже нові державні уповноважені ще не встигли з нею ознайомитися.

Раніше 8 серпня розгляд справи проти компанії Фірташа вирішили провести у закритому режимі. Тоді за підсумками засідання розгляд перенесли на 3 вересня.

Додамо, що компанії Фірташа загрожує штраф або примусове розділення бізнесу за порушення антимонопольного законодавства та зловживання своїм становищем на ринку мінеральних добрив.

Заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Як писав "Вголос", менеджер із ряду компаній Дмитра Фірташа з майже 20-річним стажем Юрій Пушенко візьме участь у конкурсі на зайняття однієї з керівних посад в Антимонопольному комітеті.