Міжнародна неурядова організація Amnesty International вимагає негайно звільнити івано-франківського журналіста Руслана Коцабу, заарештованого за підозрою в державній зраді, повідомляється на сайті організації.

Глава Amnesty International в Україні Тетяна Мазур заявила, що, заарештувавши Коцабу, влада порушила право людини на висловлення власної думки.

«До позиції Руслана Коцаби можна ставитися по-різному. Але заарештовуючи його за висловлювання громадянської позиції, українська влада порушує основоположне право людини на висловлення думок», – вважає лідер Amnesty International в Україні.

Мазур повідомила, що організація визнає Коцабу в’язнем совісті і закликає владу України звільнити журналіста.

Нагадаємо, в неділю, 8 лютого, стало відомо, що Служба безпеки України затримала журналіста Руслана Коцабу за підозрою в державній зраді. У неділю суд Івано-Франківська заарештував журналіста на 60 днів.

Інтернет-видання «Тримай курс» опублікувало рішення суду, в якому викладені матеріали справи. У документі сказано, що в ході досудового розслідування слідчим СБУ встановлено, що Коцаба розмістив на YouTube відеозвернення до Президента України під назвою «Інтернет-акція: я відмовляюся від мобілізації», в якому публічно закликав громадян України відмовитися від мобілізації як оголошеної всупереч чинному законодавству.

Журналіста звинуватили в роботі на російську пропаганду.