Незалежно від результату президентських виборів наступного року економіка України зросте щонайменше на 3%.

Про це в інтерв’ю “Вголосу” сказав економічний експерт Олексій Дорошенко.

“Кожен із президентів хоче увійти в історію як позитивний державний діяч. Тому кожен із них на своєму посту у перші два роки починає робити реформи. Цього справді можемо чекати від Зеленського. Що буде після цих двох років? Чи будуть реформи закінчені? Чи станеться так, як у Порошенка: почали, не закінчили, зруйнували те, що було, й нічого нового не побудували…? Поки не знаємо. Мені виглядає на те, що Зеленський на посту Президента п’ятирічний термін не допрацює, бо в нього почнуться проблеми.

Втім, не треба очікувати чогось неймовірного. Зараз люди бачать у будь-якому президентові щось своє. Кожен ніби дивиться на чорний квадрат, домальовуючи собі свій сенс. Якщо переможе Зеленський – ми дамо собі зрозуміти, що в країні почнуться зміни. Звідси й бізнес почне інвестувати, іноземці активізуються, люди почнуть більше витрачати. Загалом з’явиться більша довіра до того, що відбувається. Відтак наступного року ми побачимо економічне зростання понад 3%. Але те саме зростання буде, якщо українці переоберуть Порошенка знову. А от що станеться через рік…під питанням. Якщо наші очікування знову не буде виправдано, повернуться старі проблеми: скорочення інвестицій, зниження доходів людей, ті самі соціальні проблеми”, – каже експерт.

За словами Дорошенка, в Україні навряд чи вдасться миттєво збудувати новий Сінгапур. І справа тут, каже експерт, не лише в Президенті. Ми самі до цього ще не готові, ми не готові змінюватися.

“Чи стане гірше? Навряд. Зараз країна перебуває на такому дні, що валитися вже попросту нікуди. Єдине, що може підняти економіку, це привернення іноземних інвестицій. От цьому обрання Зеленського може посприяти. ЄС, США та Канада більше довірятимуть Україні при ньому, ніж при старому-новому Президентові Порошенку”, – додав економіст.

Більше на цю тему читайте у статті: Зеленський чи Порошенко. Що буде з Україною після виборів?