Під час брифінгу в парламенті заявив заступник Голови ВО «Свобода», народний депутат України Андрій Іллєнко заявив, що екстрадиція інгуша Тимура Тумгоєва в Росію за запитом ФСБ – це безпрецедентна подія. Її має бути розслідувано, а винних притягнено до відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба партії.

Як зазначив парламентар, українська Генеральна прокуратура вирішила повірити на слово ФСБ, яка звинуватила Тумгоєва в тероризмі, й віддати політичного ворога Московії їй на розправу.

«Питання про те, хто такий Тумгоєв, є другорядним. Ми не обговорюємо особистостей. Головне те, що людину екстрадують у Росію, яка веде проти нас війну, окуповує наші території і утримує більше 70 політичних українських бранців. Серед них – Олег Сенцов, якого Кремль теж звинувачує в тероризмі. Віддавати в лапи цієї каральної системи людей, які приїхали шукати захисту від неї в Україну, – це немислимо, аморально й незаконно.

Ми як народні депутати будемо звертатися в усі відповідні інстанції з цього приводу. Ми це так не залишимо й вимагатимемо реального розслідування цієї справи, щоби це ніколи не повторилося, а винні отримали законне покарання», – заявив свободівець.

Як уже повідомлялося, 17 вересня, представники ВО “Свобода” прийшли із пікетом під Генеральну прокуратуру України з вимогою звільнення заступника генпрокурора Єніна, який підписав дозвіл на видачу Росії добровольця Тимура Тумгоєва.

Депутати облради не підтримали поправку про засудження дії Генпрокуратури України щодо бійця Тимура Тумгоєва.

Під час мітингу під стінами Генеральної прокуратури України сталися сутичкиміж мітингувальниками та правоохоронцями.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. ЗМІ зазначали, що Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.

Згодом в ГПУ заявили, що дані про участь чи бажання Тумгоєва служити в АТО «до них не надходили».