Про це він сказав, виступаючи в парламенті.

Під час виступу «свободівець» зазначив, що за останню добу російські терористи та бойовики здійснили 75 обстрілів українських позицій. 13 січня сталася трагедія під Волновахою, в якій загинули мирні громадяни.

За словами парламентарія, дипломатія не працює: «Не діють так звані мінські домовленості – російська окупація українських територій триває, не зупиняється терор проти українського населення, продовжується знищення українських солдатів».

Андрій Іллєнко наголосив, що у зв’язку з такою ситуацією є дуже багато запитань до чинної влади: «Попри рішення РНБО, і досі не скасовано ганебного закону від 16 вересня про спеціальний статус Донбасу. У минулому парламенті «Свобода» була єдиною фракцією, яка не дала жодного голосу під час ухвалення цієї ганебної ініціативи. Чому це питання замовчують? Іще одне запитання: чому на передовій діє абсолютно безглуздий та злочинний наказ, за яким наші солдати не можуть відкривати вогонь по терористах і російських найманцях? Чому наші вояки мають чекати, поки бойовики їх убиватимуть, і тільки тоді відповідати – хто дав цей безглуздий наказ, на підставі чого він діє? Чи підстава – це домовленості з терористами?».

Націоналіст наголосив, що в державі триває чергова хвиля мобілізації, однак і донині війну не називають війною.

«Кількість жертв постійно зростає, бойовики ведуть безперервні обстріли наших військових, а влада не має політичної волі ухвалити рішення, про необхідність якого «Свобода» заявляла від початку агресії, коли ще почалася окупації Криму! Треба негайно запроваджувати воєнний стан, потрібно визнати, що це війна, і не з терористами, а з Російською Федерацією, метою якої є знищення України. У цій війні ми зможемо перемогти тільки тоді, коли називатимемо очевидні речі своїми іменами і не даватимемо нашому війську наказ не стріляти по ворогу!» – заявив Андрій Іллєнко.