Вихованки заслуженого тренера України Андрія Пістуна виступили більш, ніж успішно. Юлія Остапчук та Людмила Балушка стали чемпіонками Європи, а Алла Черкасова - срібним призером. Такий успіх дівчат заставив тренера поголити голову. Про це та інше Андрій Пістун розповів кореспонденту Вголосу.

Навіть в олімпійський рік чемпіонат Європи – серйозні змагання високого рівня. – починає розмову Андрій Пістун. - Для будь-якого спортсмена завоювати медаль завжди престижно. Це вагоме досягнення у спортивній кар’єрі. Звичайно, цей рік олімпійський і це один з етапів підготовки до Олімпіади.

На чемпіонаті Європи виступали фактично усі лідери своїх збірних. Гадаю їх було десь 80%. На європейському рівні Україна домінувала завжди. На такий виступ ми сподівалися. Приємно, що ми на килимі підтвердили свій високий рівень.

У Людмили Балушки перед чемпіонатом Європи був період застою, пов’язаний з травмами. Останній успіх у неї був у 2009-ому році, коли вона стала призером чемпіонату світу. Після того була чорна смуга. Були зриви, причини яких пояснити не можу. Також невдало виступала на українських змаганнях. А тут у неї з’явися шанс себе проявити, і вона це зробила. Не можу сказати, що це для мене повна несподіванка, але це приємно.

Юля Остапчук – стабільний борець, чемпіонка Європи минулого року. Це золото, Юлі, далося, мабуть, важче, адже на неї налаштовувалися усі, як на елітну спортсменку, на діючу чемпіонку Європи. У цьому році їй було важче, аніж у минулому. Радий, що вона підтвердила своє місце в світовому спорті.

Алла Черкесова, яка виборола срібну медаль, вернулася в спорт після тривалої перерви. У неї була серйозна травма. Вона два роки не виступала. На даний момент вона, що могла, те і зробила, хоча могла виграти чемпіонат Європи.
Після чемпіонату Європи, мабуть, усі думки про ліцензійні турніри.

Через 10 днів у нас буде чемпіонат України. Це тільки в нашій країні національний чемпіонат після чемпіонату Європи. Ось така логіка. Остапчук офіційно звільнена від чемпіонату України, усі решта повинна виступати. Як буде в інших категоріях, наразі сказати не можу.

За якими критеріями відбиратимуть спортсменок на ліцензійні турніри?

Складне запитання. Завдяки успішному виступу на чемпіонаті Європи Остапчук поїде точно (до 63 кг). У категорії до 72 кг, мабуть, поїде сумчанка Катерина Бурмістрова. Що буде у категорії до 48 кг, я не знаю. А у 55 кг у нас є ліцензія на Олімпіаду. Тетяна Лазарєва виграла цю ліцензію, а Наталя Синишин перемогла на чемпіонаті Європи. Одним словом, нюансів дуже багато.

Андрію, доволі незвично бачити Вас з поголеною головою.

Перший раз така ідея прийшла в голову. Одного разу «ляпнув» випадково, що в разі успішного виступу дівчат на чемпіонаті Європи поголю голову. Усе збулося. Прийшлося виконувати обіцянку. Можливо, це хороша прикмета (сміється).

На фото: Ректор ЛДУФК Євген Приступа нагороджує Андрія Пістуна цінними подарунками