Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував новий законопроект „Про місцеві вибори в Україні”.

Андрію Івановичу, як Ви можете прокоментувати законопроект щодо місцевих виборів, прийнятий вчора Верховною Радою?

Я думаю, що законопроект, який буде затверджений в цілому, все-таки буде більш виважений. Я переконаний, що на сьогоднішній день фундаментом розвитку держави є власне місцеве самоврядування. Для того, щоб міста могли виконувати ті функції, які важливі для мешканців, треба, щоб міські голови мали залежність від громадян, а не від конкретних партій. Мер має служити громаді міста, а не партії.

Я думаю, що все-таки депутати Верховної Ради прислухаються до мудрості і проголосують за закон з такими зауваженнями. Я переконаний, що закон буде прийнятий в правильній редакції. Якщо мудрість відійде в сторону, то будемо сідати і радитись, яким шляхом йти далі. До речі, я завжди прислухаюсь до журналістів.

Чи можливо таке, що з’явиться партія Андрія Садового?

А таке можливо за законом? Щодо можливості появи партії Андрія Садового я чомусь не думав. Закон, який був проголосований вчора в першій редакції, для мене є недоопрацьованим. Але багато речей приймаються в першому читанні, потім їх доопрацьовують.

У мене є одна партія – це львів’яни. Коли я приступив до роботи на посаді міського голови, я склав присягу на Конституції і Біблії. А потім склав присягу громаді міста Львова, тому я не маю права цю присягу жодним чином змінювати.

Ви є членом партії Наша Україна. Чи можлива Ваша співпраця з нею на виборах міського голови?

У 2004 році я вступив до партії НУНС і до сьогоднішнього дня є рядовим членом цієї партії.

Я відмовився від всіляких посад. За останні роки мені робили дуже багато пропозицій також й інші партії – очолювати, займати вигідні позиції. Але я не можу сидіти на двох кріслах.

У мене був цікавий досвід співпраці з Нашою Україною, коли на минулих виборах НУ як партія мене підтримала, а блок НУ підтримав іншого кандидата. Тому я спокійно ставлюся до всіх партій. Я щасливий, що на вибори йшов як самовисуванець. Це було дозволено законом на той час.

Я є залежний тільки від громади міста Львова. Жодна партія не може давати мені вказівки, доручення чи поради. Хоча поради, можливо, так, як і всі інші, я можу їх слухати, але рішення я приймаю самостійно.

Де-факто я членом партії НУНС. Хоча вони, напевно, не цілком задоволені, що я неактивно з ними співпрацюю, але я не маю часу на партійні завдання. Робота міського голови – це робота зранку до пізнього вечора. Я фізично не можу займатися іншою роботою.