Андрій Шевченко (1976 р.н.) — №5 у списку кандидатів в народні депутати від БЮТ, журналіст-експерт міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна»

Пане Андрію, нам відомо, що 3 вересня Ви плануєте відвідати Львів в рамках виборчої кампанії БЮТ. Розкажіть будь ласка детальніше про свої плани на цей візит.

Це частина мого виборчого туру. Львів буде першим містом другої хвилі туру, яка почнеться 7 вересня. Я вирішив саме зі Львова почати, тому що Львів є дуже важливим. Це місто, яке я дуже люблю. Воно важливе для нас в цій кампанії, оскільки Блок Юлії Тимошенко розраховує на перемогу у Львівській області. Разом з нашими союзниками із «Нашої України» Львівщина дасть дуже вагомий внесок у нашу загальну перемогу.

У Львові я хотів би побувати у двох найбільших вузах Львова, ЛНУ ім. І.Франка та НУ «Львівська політехніка». Ми звернулися до керівництва цих вузів, щоб провести там зустрічі зі студентами. Що я везу у ці університети? В мене зараз є такий семінар-репрезентація з робочою назвою «Україна успішна». Це 80 хвилин натхнення у боротьбі за Україну. Це не про вибори, не про агітацію, не про партії, не про виборчі блоки. Це швидше про те, що в Україні зараз працює, що не працює і як Україна може стати успішною. Тому розраховую на такі зустрічі.

Тобто в рамках виборчої кампанії Ви по-суті будете вести напрямок роботи з молоддю?

Так і можна сказати, і ні. Можна сказати, тому що справді в моєму турі акцент буде на вищі начальні заклади і на молодь, але агітацією серед молоді я би це не назвав. Для мене швидше виборча кампанія – це привід говорити про те, що буде важливе для України і після виборів, і на десятиліття вперед.

Ви кажете, що на Львівщині БЮТ хоче перемогти. Як Ви ставитися до того, що голова Львівської ОДА очолює штаб БНУНС? Вибори вже почалися, а він досі не йде у відпустку, подібна ситуація у ряді інших областей. Це яскравий прояв адмінресурсу, який на Львівщині губернатор вже успішно використовує.

Скажу чесно, до цього я ставлюся негативно. Я вважаю, що це очевидний ризик застосування адмінресурсу і, як мінімум, це козир нашим опонентам з Партії регіонів, які буде адмінресурс чи ні, звинувачуватимуть ц його застосуванні. З іншого боку, зараз це вже є доконаним фактом. Ми розуміємо, що ніхто не буде міняти керівників обласних штабів зараз в розпал виборчої кампанії, тому я би швидше думав про те, як зараз тим губернаторам, які працюють керівниками обласних штабів, пройти цю виборчу кампанію дуже достойно, не підіграючи своїй політичній силі.

Ви вважаєте це можливим? Бо так видається, що «Наша Україна» призначила керівниками штабів губернаторів не випадково.

Я вважаю, що це можливо. Це питання політичної культури і питання політичної порядності.