Політв’язень Сергій Гальчик стверджує, що Андрій Шкіль та ще декілька осіб стали народними депутатами, використавши учасників акції „Україна без Кучми” 9 березня 2001 року.
Про це Сергій Гальчик повідомив сьогодні під час прес-конференції у Львові.
„Ті народні депутати, які були на час 2001 року співкоординаторами акції „Україна без Кучми”, це є факт, що після 9 березня, коли нас посадили, коли справу набула такого резонансного розголосу, ті люди у 2002 році прийшли в парламент завдяки нам, вони це прекрасно усвідомлювали, вони це прекрасно усвідомлюють сьогодні. Ставши народними депутати вони нічого не робили, щоб нас звільнити”, — відзначив Сергій Гальчик.
Одним з таких нардепів, за словами Сергія Гальчика, є Андрій Шкіль. Інших він не назвав.
Сергій Гальчик зазначив, що 9 березня 2001 року він та його 15 однодумців були засуджені, за активну участь у акції „Україна без Кучми”. Більшість хлопців засудили на 4 роки за статтею „участь у масових заворушеннях”. Згодом термін був скорочений до 3 років. „Я відсидів від дзвінка до дзвінка 3 роки: з 9 березня 2001 року до 12 березня 2004 року”, — сказав Сергій Гальчик.
Найбільшою проблемою для 23-річного Сергія Гальчика та його товаришів є працевлаштування. У паспорті зазначено „судимий”, і нікого не цікавить за що, — сказав він. Сергій Гальчик зазначив, що звертався до Андрія Шкіля за допомогою у вирішенні цієї проблеми, але той не допоміг.
На думку Сергія Гальчика, для нової влади, для Віктора Ющенка є справою честі вирішення питання реабілітації політв’язнів – учасників акції УБК.
Лідер політичного об’єднання „Галицький вибір” Юрій Шухевич під час прес-конференції зазначив, що „робитиме подання до Львівських міської та обласної рад”, з метою вирішити питання реабілітації цих політв’язнів.
Сергій Гальчик також зазначив, що він та його однодумці – Віталій Ілик, Марко Валерій – створили громадське об’єднання „Ініціативи”, головним завданням якого є реабілітація політв’язнів-учасників акції УБК та об’єктивне розслідування справи Г. Гонгадзе. Щоправда об’єднання ще незареєстроване.
9 березня 2001 року у Києві відбулась акція „Україна без Кучми”, під час якої відбулась жорстока сутичка між працівниками міліції та демонстрантами.