"Нажаль потрібно відзначити, що протистояння між депутатами Львівської міської ради та виконавчими органами міської ради не тільки не зменшується, а навпаки наростає, - переконаний співголова фракції "Наша Україна" у Львівській міській раді Андрій Стецьків.

За його словами, на даний час, у Львівській міській раді, склалась ситуація коли незважаючи на те, що розділом IV Закону України ”Про статус депутатів місцевих рад” передбачено гарантії депутатської діяльності, посадові особи органів місцевого самоврядування чинять тиск на депутатів місцевої ради, які працюють в структурі виконавчих органів відповідної місцевої ради, з метою прийняття рішень та ухвал, які захищають власні інтереси таких посадових осіб. Така ситуація відбувається у тих випадках коли депутат місцевої ради, який займає певну посаду в структурі виконавчих органів місцевої ради, знаходиться в підлеглості до інших посадових осіб відповідної ради. - стверджує депутат.

За його словами, він особисто вважає, що така ситуація є просто неприпустимою, адже депутати мають працювати, а не піддаватися тиску виконкому. Більше того, в умовах побудови в Україні справжнього громадянського суспільства, повноваження представницьких та виконавчих органів влади, мали б бути розмежовані на всій вертикалі влади.

Саме тому група депутатів звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування з пропозицією Про внесення зміни до Закону України ”Про статус депутатів місцевих рад” від 11 липня 2002 року N 93-IV.

На думку ініціаторів звернення, слід доповнити cтаттю 7 ”Несумісність статусу депутата місцевої ради з деякими посадами та видами діяльності”, пунктом наступного змісту: ”Депутат місцевої ради не може працювати на будь-яких посадах органів, що входять в структуру виконавчих органів місцевої ради, до складу якої його було обрано.”, на підставі таких доповнень привести до відповідності інші нормативно-правові акти які визначають правовий статус депутатів місцевих рад.