“За” проект закону № 9208 сьогодні проголосували 237 народних депутатів.

Проект закону про передачу в користування Вселенському патріархату Андріївської церкви вніс Предидент України Петро Порошенко.

Депутати сьогодні підтримали його за основу і в цілому.

Як пояснюється у проекті закону, Андріївська церква передається у користування Вселенському патріархату для відновлення зв’язків із Константинопольською Церквою-матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії у життя українського православ’я і “протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням”.

А також із метою “створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям й усунення підстав для дискримінації віруючих, що належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії Престолу Святого Андрія”.

Лідер “Радикальної фракції” Олег Ляшко й один із лідерів “Опозиційного блоку” Юрій Бойок заявили, що Петро Порошенко використовує питання релігії для передвиборчої агітації. Бойко навіть заявив, що за це розраховуються державним майном, повідомляє “Українська правда”.

Але голова Верховної Ради це заперечив.

У законопроекті наголошується, що Андріївська церква, що “перебуває у державній власності”, є об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, культовою спорудою з комплексу Національного заповідника “Софія Київська”.

Відтак “використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини”.

Закон набуває чинності наступного дня після його публікації.