Про це повідомили в прес-службі ПАРЄ.

«Верховенство закону і повага до прав людини залишаються принципами, якими ми (ПАРЄ) мусимо керуватися під час ухвалення рішень», – наголосила вона після оголошення рішення у сесійній залі Асамблеї.

Говорячи про події в Україні, Брассер заявила, що Асамблея повинна сприяти притягненню до відповідальності винних у порушеннях прав людини, якого б роду і незалежно від кого вони відбулися. «Чи під час конфлікту в східному регіоні України, або у подіях, пов’язаних з Майданом, або під час травневої трагедії в Одесі», – підсумувала вона.

Підбиваючи підсумки першого терміну свого президентства в ПАРЄ, Брассер відзначила, що «2014 рік, безумовно, не був хорошим роком для фундаментальних принципів, на яких заснована Європа».

«Ми стали свідками терору і насильство, що виникли у багатьох європейських країнах», – зазначила вона, приділивши більшу частину свого виступу Україні. За її словами, український народ, як і раніше страждає, більше 5 тис. осіб загинуло, особливо багато цивільних жертв останніх трагедій в Україні, більше мільйона людей були вимушені залишити свої будинки через бойові дії на Донбасі.

«Ми сумуємо про жертви. Ця катастрофа нагадує нам, події ста років від початку Першої Світової війни, небезпека геополітики переважає над демократичними цінностями, верховенством закону і навіть життя людини», – наголосила Брассер. На її думку, Європа потребує Росії у якості надійного партнера з відповідальної владою, але для цього Росія повинна виконати свої міжнародні зобов’язання.