Завідувачка відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух обіцяє зиму з сюрпризами. За її словами, нинішня зима теж буде аномальною, як і минула.

Про це пише "Обозреватель".

"За прогнозами світових кліматичних центрів очікується, що середня температура за сезон може бути на 2 градуси вищою, ніж на початку цього століття. Такий же прогноз давали і минулого року. Але є деякі нюанси", – говорить Балабух.

Морози будуть

За її словами, на погоду в Україні сильно впливатиме холодна течія в тропіках Тихого океану. "Коли вона розвивається, то спостерігається похолодання. І вона впливає на загальну циркуляцію атмосфери. Унаслідок це призводить до того, що посилюються меридіональні процеси над Європою. Тобто може бути дуже тепло як для зими. Але можуть бути і вторгнення холодного повітря. Тому короткочасні морози не виключаються", – попереджає кліматологиня.

Сніги зникнуть

Іще один процес у тропіках – це фази дворічного коливання вітрів. "Зараз воно перебуває в західній фазі, у поєднанні з течіями вони підвищують імовірність вторгнення як потоків холодного повітря, так і потоків теплого", – Балабух.

Що стосується опадів, то їх дефіцит в Україні зберігатиметься. "Ми бачимо, що у нас почався дуже серйозний посушливий період. Із травня минулого року атмосферна посуха перейшла в гідрологічну. Короткочасні опади змінили ситуацію тільки на заході України. А на сході ситуація не змінюється. Сподіватися на великі опади не доводиться. І навіть якщо вони будуть, вони не перекриють дефіциту води, який уже сформувався", – пояснює Балабух.