Антени-привиди на вежі Корнякта не належать МТС.  Тоді кому вони належать і як там з’явилися?

У Львові розгорівся чималий скандал через встановлення антен мобільного зв’язку на вежі Успенської церкви — пам’ятки архітектури 17 ст. Наміри встановити там свої засоби зв’язку мала компанія МТС, колишня UMC. Однак оператор наштовхнувся на протести церковної громади. Як стверджують в МТС, роботи відразу ж було зупинено, хоча для їх проведення компанія отримала всі належні дозвіл і в міськраді Львова, і в настоятеля храму, а отже була готова офіційно вкласти немалі кошти у реалізацію цього проекту.

Днями сайт газети «КомерсантЪ» опублікував офіційний коментар МТС з цього приводу. «Проект був схвалений міськрадою і настоятелем храму. Як тільки виникли протести зі сторони релігійної громади, роботи були призупинені. На вежі Корнякта було встановлено тільки контейнер комутатора, і компанія не нанесла шкоди історичній будівлі. А антени належать ІНШОМУ (!) оператору», — стверджується в ньому.

Твердження МТС про те, що антени належать іншому оператору нас і зацікавило. У Львові сьогодні, окрім МТС, працює 7 мобільних операторів різних стандартів. Ще один, «Укртелеком», встановлює свої мобільні антени, бо готується до запуску мобільного зв’язку. Формально всі вони попали під підозру. Але протягом останньої доби ніхто з них не надав офіційного спростування про те, що антени на вежі Корнятка їм не належать.

Ми напряму запитали представників цих фірм чи не ведуть вони роботи на вежі Корнякта і чи не їм належать антени. Всі надали офіційно заперечну відповідь. В тому числі і піар-менеджер мобільного оператору Life (компанія «Астеліт»), саме якій, як все ж таки з’ясувалося сьогодні, належать ці антени.

Технічний директор компанії «Астеліт» Олександр Прокшиц в розмові з кореспондентом ІА «Presstime.cоm.ua» визнав, що Life паралельно з МТС підготовив проект та розпочав роботи по встановленню мобільних антен на вежі Корнякта. При цьому він заявив, що «Астеліт» має угоду і всі необхідні для цього дозволи. Позаяк роботи велися паралельно з МТС, то Life розпочав монтаж саме з антен, в той час, як МТС встановлювало комутатор.

Пан Прокшиц дуже обурювався тим, що журналісти понаписували про те, що «мобільний оператор руйнує вежу в центрі міста». «У випадку вежі Корнякта ми, мобільні оператори, дійсно маємо справу з пам’яткою архітектури. Ми нічого не руйнуємо, ми жодним чином в цьому не зацікавлені, бо приходимо всерйоз і надовго. Жодної антени не планувалося встановлювати ззовні вежі. Всього то ми на цьому об’єкті встигли пропрацювати один день. Ми тільки занесли антени і провели підготовчі роботи по їх встановленню. Наголошую, антени планувалося встановити всередині будинку. Кожна антена метр вдовжки і вагою 5 кг, отож жодної загрози будівлі вона не несе. Про навантаження вітру й годі говорити, бо антени були б всередині». Відверто кажучи, в цьому місці ми віримо пану Прокшицу.

Але виникають інші питання. Чому «Астеліт» до цього часу не заявив про те, що вони, паралельно з МТС, ведуть роботи на вежі Корнякта, а отже самі антени справді належать їм? Чому прес-служба Life заперечила факт того, що антени належать їхній фірмі?

Відповідь ми знайшли в міськраді. Адже в базі управління архітектури Львівської міської ради станом на сьогодні не зареєстровано жодного подання від компанії «Астеліт» на проведення робот по встановленню обладнання для мобільного зв’язку на вежі Корнякта.

Для нас лишається незрозумілим, чим керувалась компанія, яка пішла на такий крок і нелегально розпочала роботи по встановленню антен? Це боротьба за ринок споживачів цілком в стилі Дикого Заходу. А що далі? Поки одна фірма вироблятиме документи на будівництво, наприклад, житлового будинку, інша вже встигне самовільно щось збудувати на їх ділянці?!