Про це повідомила прес-служба підприємства.

22 січня 2015 р. на ДП «Антонов» відбулося вручення Наказу Міністерства Оборони України про прийняття на озброєння Збройних Сил України військово−транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан−70.

«Прийняття Ан−70 на озброєння дозволяє розпочати серійне виробництво цього літака та створювати його різноманітні модифікації», – сказано в повідомленні.

Рішення про прийняття на озброєння було прийнято на основі результатів випробувань за програмою Державних спільних випробувань (ДСВ) Ан−70, Акт по котрим було затверджено 1 червня 2014 р.

Як відзначив головний льотчик−випробувач Державного науково−випробувального центру Збройних Сил України А.Н. Пахольченко, «Ан−70 легко пілотувати на всіх складних ділянках польоту, включаючи короткий злет та посадку. Оптимальні ергономічні рішення, що застосовано в кабіні екіпажу, дозволяють достатньо легко навчити пілотуванню льотчика середньої кваліфікації. Літак багато чого пробачає льотчику, виправляючи деякі з його помилок, відрізняється високою надійністю. Ан−70 – найкращий літак, котрий мені доводилося пілотувати!»

Як відзначив Президент – Генеральний Президент ДП «АНТОНОВ» Д.С. Ківа, фінальному етапу ДСВ передували роботи з глибокої модернізації бортового обладнання та силової установки Ан−70. У результаті він зберіг переваги перед літаками – аналогами, в тому числі перед європейським А400М.

Ан−70 є десантно−транспортним засобом транспортної авіації Збройних Сил України. Він призначений для десантування повітряного десанту, повітряного перевезення військ та вирішення спеціальних завдань.