Це свідчить про особливу небезпеку таких препаратів для здоров'я громадян, які страждають від депресії та інших психічних розладів, заявляють медики в статті, опублікованій в журналі Diabetes Care.

«І хоча депресія є серйозною проблемою для сучасної медицини, і антидепресанти добре справляються з нею, медикам слід враховувати потенційний ризик розвитку діабету, особливо при використанні великих доз ліків протягом довгого часу. Коли лікарі прописують антидепресанти, вони повинні стежити за тим, чи не розвивається діабет у пацієнта», – заявив Річард Холт з університету Саупхемтона (Великобританія).

Холт і його колеги прийшли до таких висновків, об'єднавши результати 22 досліджень, автори яких вивчали побічні ефекти, викликані антидепресантами. У цих роботах вчені знайшли згадки того, що деякі антидепресанти сприяють розвитку ожиріння, яке вважається одним з ознак розвитку діабету другого типу.

«Наше дослідження показало, що навіть якщо прибрати всі фактори, що сприяють розвитку діабету, такі як ожиріння, неправильна дієта та інші речі, антидепресанти все одно збільшують ризик його виникнення. Враховуючи 46 мільйонів рецептів, які виписуються щорічно, подібне зростання ризику сильно турбує нас. Необхідно попереджати людей про цей факт до того, як ми знайдемо його причину», – підсумовує Катаріна Барнард з університету Саупхемтона.

Джерело: РИА Новости