Антимонопольний комітет має бути жандармом для бізнесу, має боротися з монополіями, які дуже негативно впливають на економіку. У нас, на жаль, так не є.

Про це в інтерв’ю «Вголосу» розповів економіст Олександр Охріменко.

«Часто виникають скандали через здорожчання цін на паливо, бо справді помітно, що продавці палива просто домовляються. А причина в тому, що Антимонопольний комітет — ручний орган Петра Порошенка, хоча мав би бути жорстоким і неприємним жандармом. Але ж цього ніхто не хоче, бо це нікому «нагорі» не вигідно», – наголосив він.

У США, за словами Олександра Охріменка, Антимонопольний комітет справді незалежний. «Там Президент не може просто так зателефонувати і щось наказати. Там система проста. До прикладу, Антимонопольний комітет знає, що компанія Трампа — монополіст. Покарає, і Трамп нічого зробити не зможе. У США є факти, коли одна з компаній продавала електроенергію і збанкрутувала через штрафи, бо мусила їх заплатити, а відтак закрилася взагалі».

Відтак він переконаний: «Тому треба, аби і в нас Антимонопольний комітет просто бив по руках. У нас штрафи великі, але Антимонопольний комітет ніколи не бачить реальної проблеми. У нас навіть люди кажуть: «Подивіться! Що робиться!». Варто згадати той же скраплений газ. А комітет відповідає: «Це не актуально!». А куди ви дивитесь? Або час від часу знаходять змову в якомусь районі, але це просто другорядні та смішні проблеми. А там, де реально проблеми у цьому плані, вони їх не бачать».

Більше читайте тут: «Монополізм в Україні, або Чому українці настільки бідні».