Вищий адміністративний суд Фінляндії залишив у силі рішення Регіонального управління органів державної влади Південної Фінляндії, яке дозволяє оператору Nord Stream 2 AG провести труби газопроводу Північний потік-2 у економічній зоні Фінляндії.

Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на місцеві ЗМІ.

Зареєстрована в Польщі екологічна організація Client Earth Prawnicy dla Ziemi подала апеляцію на відповідне рішення в адміністративний суд міста Вааса, який відмовився її розглядати.

Причина відмови полягає в тому, що суд визнав територіальну діяльність екологічної організації такою, що не поширюється на економічну зону Фінляндії.

Вищий адміністративний суд розглянув апеляцію. Згідно з висновком суду, процедура оцінки впливу будівництва газопроводу на навколишнє середовище, що стосується економічної зони Фінляндії, була проведена відповідно до міжнародних угод.

«Північний потік 2» — проект магістрального газопроводу з Росії у Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 кілометрів. Проект є другою гілкою «Північного потоку», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи, проте російська енергетична компанія зіткнулася з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Зокрема, Данія може наполягати на прокладанні газопроводу за новим маршрутом на південний схід від острова Борнхольм. Наразі Данія залишається єдиною державою, що не видала російському «Газпрому» дозвіл на будівництво.

Як відомо, послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.